1) Bobby wants to buy rope for a special project. Store A charges $0.15 per yard and $5 for shipping. Store B charges $10 for shipping and $0.05 per yard.
How many yards will it take for the cost to be the same? Write and solve the equation, show all work on paper.
_____ yards