Problemes de proporcionalitat 3r ESO (Repàs)

Problemes de proporcionalitat 3r ESO (Repàs)

7th - 9th Grade

10 Qs

quiz-placeholder

Similar activities

Producto de Polinomios

Producto de Polinomios

9th Grade

10 Qs

São José de Calasanz

São José de Calasanz

6th - 7th Grade

15 Qs

10 SEP. Física. 1ra Evaluación semanal.

10 SEP. Física. 1ra Evaluación semanal.

8th Grade

11 Qs

Quiz Matemática 8-A

Quiz Matemática 8-A

8th Grade

15 Qs

Conocimientos Previos

Conocimientos Previos

5th - 10th Grade

15 Qs

Révision Statistique sec.1

Révision Statistique sec.1

7th Grade

14 Qs

ATIVIDADE 5 - PDE - FUNÇÃO AFIM - PICO DE MAESTRIA

ATIVIDADE 5 - PDE - FUNÇÃO AFIM - PICO DE MAESTRIA

9th Grade

10 Qs

Identidades notables

Identidades notables

8th Grade

15 Qs

Problemes de proporcionalitat 3r ESO (Repàs)

Problemes de proporcionalitat 3r ESO (Repàs)

Assessment

Quiz

Mathematics

7th - 9th Grade

Practice Problem

Medium

Created by

Sergi Olaria

Used 12+ times

FREE Resource

AI

Enhance your content in a minute

Add similar questions
Adjust reading levels
Convert to real-world scenario
Translate activity
More...

10 questions

Show all answers

1.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

1 min • 1 pt

La Marta ha demanat a la seva xarcuteria de confiança 350 gr. de llonganissa tallada, que va a 12 €/kg. Quant haurà de pagar al dependent?

6,8 €

5,25 €

4,8 €

4,2 €

2.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

2 mins • 1 pt

La classe de 3rB marxa d'excursió al Palau de la música de Barcelona i contractar l'autobús costa 125€ anar i tornar. Al principi hi havien d'anar 25 alumnes, però finalment hi acabaran anant 20. Quina diferència de preu haurán de pagar de més aquells que acabin anant per culpa dels 5 alumnes que han deixat de venir?

1,5 €

1,25 €

1 €

0,75 €

3.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

1 min • 1 pt

Per quatre camises del mateix model l'Alejandro va pagar 168 €, pagaria més quantitat o mensy si li haguessin fet un descompte del 25% que només comprent-ne 3?

Pagaria més comprant 4 camises amb un 25% de descompte.

Pagaria el mateix.

Pagaria menys comprant 4 camises amb un 25% de descompte.

El senyor professor no sap què preguntar-nos, i s'inventa enunciats cutríssims.

4.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

1 min • 1 pt

En una illa 24 excursionistes tenen aigua per a 20 dies. Si fossin 14 excursionistes, per quants dies tindrien aigua?

18 dies

24 dies

30 dies

34 dies

5.

MULTIPLE CHOICE QUESTION

2 mins • 1 pt

Una font que aboca 200 litres per minut, tarda 375 minuts en omplir una piscina. Quant de temps tardaria si hi aboques 125 litres per minut ?

600 minuts

500 minuts

400 minuts

300 minuts

6.

FILL IN THE BLANK QUESTION

1 min • 1 pt

Una estufa elèctrica consumeix 500 wats/hora. quants Kw (Kilowats) consumirà en 100 hores?

7.

FILL IN THE BLANK QUESTION

1 min • 1 pt

Un equip de 5 falsificadors d'obres d'art dibuixen 75 quadres en un mes. Si pel mes següent han de lliurar 210 falsificacions, quants ajudants nous s'han d'afegir a l'equip d'estafadors? (escriu només la xifra a la resposta)

Create a free account and access millions of resources

Create resources

Host any resource

Get auto-graded reports

Google

Continue with Google

Email

Continue with Email

Classlink

Continue with Classlink

Clever

Continue with Clever

or continue with

Microsoft

Microsoft

Apple

Apple

Others

Others

Already have an account?